Záruční list

Záruční list

 

Emelli shop s.r.o., Čeňka Růžičky 18, 62500 Brno

 

eshop provozovaný na doméně www.emelli.cz

 

Zakoupená obuv:

 

Vycházková obuv je obuv určená k nošení v exteriéru a interiéru. Pro uzavřené střihy vycházkové obuvi je nejnižší možná teplota použitelnosti -5 °C. Vycházková flexiblová obuv je určena do suchého prostředí (nepoužívejte ji ve vlhkém ani mokrém prostředí).

 

Zimní obuv je obuv určená k nošení v exteriérech v zimním období. Vyznačuje se vyšší úrovní tepelně izolačních vlastností, často teplou vlasovou podšívkou a mohutnější podešví, zpravidla s protiskluzovým dezénem. Zimní flexiblová obuv je určena do suchého prostředí (nepoužívejte ji ve vlhkém ani mokrém prostředí).

 

Společenská obuv je obuv pro krátkodobé nošení v interiéru při různých společenských příležitostech. Jedná se většinou o celousňovou obuv klasických střihů (polobotkovou nebo lodičkovou) s usňovou podešví. Tato obuv je velmi citlivá na vlhkost a nerovný povrch, a proto ji nedoporučujeme používat v exteriérech.

 

Vysoce módní obuv je obuv určená pro krátkodobé a občasné nošení v nenáročných podmínkách. Použití nestandardních materiálů a konstrukcí způsobuje rychlé opotřebení takové obuvi. Životnost obuvi je omezená, může být i výrazněji kratší než poskytovaná záruční doba. Tato obuv je určena především do suchého prostředí a je nutno předcházet jejímu ušpinění a jiným negativním vlivům. Na konstrukci a meteriály jsou kladeny minimální technické požadavky. Tato obuv není v žádném případě určena pro každodenní, časté používání .

 

Rekreakční obuv je obuv určená k nošení ve volném čase, při různých rekreačně-vycházkových příležitostech. Její konstrukce je přizpůsobena k použití v exteriéru, i v mírném, upraveném přírodním terénu. Tato obuv není určená k provozování sportovních aktivit.

 

Sportovní obuv je obuv určená k provozování různých sportovních aktivit. Svou konstrukcí odpovídá požadavkům příslušného druhu sportu, proto je nutné ji pouze k tomuto sportu používat.

 

Domácí obuv lehká, textilní obuv jednoduché konstrukce je určená k nošení v místnostech. Domácí obuv s textilním spodkem (podešví) je především určena k udržení nohy v teple – není určena k běžnému nošení. Při běžném nošení může dojít k poškození spodku této obuvi.

 

Turistická obuv obuv robustnější konstrukce přizpůsobena používání v náročnějším terénu, v přírodě.

 

Vážený spotřebiteli,

 

děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevili zakoupením obuvi. Dovolte, abychom Vám poskytli několik rad a doporučení jako návod pro užívání a ošetření obuvi, neboť pouze správně ošetřená a užívaná obuv může zajistit spokojenost Vás i Vašich dětí.

 

Na Vámi zakoupenou obuv je poskytována záruka v délce 24 měsíců od zakoupení obuvi.  Záruka se vztahuje  na výrobní a technologické vady. Opotřebení obuvi,  její mechanické poškození (obroušení z odrážedel, protržení svršku, znehodnocení promáčením, ohořením, okopáním, změny v důsledku styku materiálu s chemickými látkami  a podobně) může být důvodem k zamítnutí reklamace.  Případnou vadu prosím reklamujte ihned, jak se objeví, obuv s vadou dále nepoužívejte, neboť jeji další užívání může způsobit  prohloubení vady a znemožnění zjištění vzniku této vady.

 

Výběr a používání obuvi

 

-          Pečlivě vyberte správnou velikost, šířku a střih obuvi. To je velmi důležité.  V případě, že si nejste jisti, naše prodavačky Vám  velmi rády poradí a nohy poměří.¨

 

-          Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte.

 

-          Obuv používejte pro účel, k jakému byla vyrobena. Na horskou  túru není vhodné používat běžnou vycházkovou obuv nebo tenisky určené do tělocvičny, stejně  jako k bazenu  plátěnky, či do horkých dnů gumáky. Vždy pečlivě zvažte, zda zakoupená obuv bude vyhovovat tomu, co od ní očekáváte. Pokud si nejste jistí, proberte svoje požadavky s prodavačkou, která Vám vždy poradí. U vysoce módní obuvi, tedy obuvi jejíž součástí jsou nejrůznější třpytky, štras či lakování berte prosím v úvahu, že se nejedná o obuv pro každodenní nošení. U obuvi blikající  se ukončení blikání nepovažuje za vadu, neboť nijak dále nebrání v užívání obuvi.

 

-          Při obouvání zejména uzavřené obuvi používejte lžíci.  Zvláště u dětí často dochází velmi nešetrným obouváním k devastaci opatku a látky v patní části. Za nešetrné obouvání , které obuv znehodnotí – roztrhá se látka na opatku, opatek se sešmatlá a podobně, nemůže nést prodávající zodpovědnost.

 

-          Usňová a textilní obuv není nepromokavá. Její odolnost lze zvýšit použitím vhodného impregnačního prostředku, nicméně i tak je nutné mít na paměti, že do kaluží jsou určeny gumáky a promokání kožené obuvi nezadává důvod k reklamaci.

 

-          Pokud se obuv promáčí, vysušte ji vždy s vyjmutou vnitřní vložkou a to šetrně, nikoliv v bezprostřední  blízkosti intenzivního tepelného zdroje.  Pokud vložku dlouhodobě nevytahujete, obuv nevysušujete, může se Vám pod vložkou objevit plíseň, případně může materiál pod vložkou vlhkem změnit tvar, strukturu či se tlakem následně poškodit.

 

-          Obuv chraňte před chemickými látkami, zabraňte kontaktu s tepelnými zdroji – ohněm, topením, nemáčejte ve vodě, nenechte ji zdeformovat působením většího tlaku (např. nepokládejte na ni těžké předměty a pod), nedávejte do ledničky či mrazáku, nenechávejte dlouhodobě ve vlhkém prostředí, na slunci.

 

-          Obuv s membránou je nutno již před prvním použitím a poté minimálně vždy po očištění ošetřit impregnačním prostředkem určeným právě pro membránovou obuv. Mějte prosím na paměti, že ani membránová obuv není schopna 100% zajistit dokonalou nepromokavost obuvi.  K chůzi ve vodě a kalužích je určena gumotextilní obuv.

 

-          Vezměte prosím v úvahu, že každodenním nošením obuvi klesá její živostnost. Záruční dobu nelze zaměňovat  s životností obuvi a to zejména u obuvi dětské, která v mnoha případech není střídána s jinou obuví, je nošena denně a na všechny druhy aktivit. Z těchto důvodů může být  životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby v důsledku jejího opotřebení  způsobeného obvyklým i neobvyklým užíváním a záruční dobu v žádném případě nelze zaměňovat za dobu životnost obuvi.

 

-          Žádnou, ani textilní obuv,  obuv nelze prát v pračce. Praní v pračce může způsobit to, že suché zipy nedrží, potrhání  membrány a svršku, odlepení podešve od svršku a podobně.

 

-          Na odrážedla či běhokola používejte vždy ochrany  obuvi,  obroušení špic či pat je v takovém případě téměř jisté  a zcela zbytečné. ŽÁDNÁ OBUV NENÍ URČENA K POUŽÍVÁNÍ NA ODRÁŽEDLECH A BĚHOKOLECH, KLOUZAČKÁCH A DALŠÍCH ZABÁVADLECH ČI LEZENÍ PO KOLENOU,  KDE DOCHÁZÍ K INTENZIVNÍMU TŘENÍ SVRŠKU A PODEŠVE OBUVI  BEZ OCHRAN OBUVI  S TÍM, ŽE OČEKÁVÁTE, ŽE TO NA NÍ NENECHÁ VÝRAZNÉ STOPY OPOTŘEBENÍ V OBLASTI OBUVI, KTERÝMI  DÍTĚ BRZDÍ (ŠPICE,PATY) . 

 

 Návod na ošetřování jednotlivých druhů obuvi

 

 

 

 Obuv z hladkých usní: zbavte nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem , případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřete impregnačním sprejem nebo krémem.  Pokud dojde k promáčení, obuv pečlivě vysušte a opět ošetřete.

 

Vlasové materiály: Velury a nubuky vyčistěte krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčujte bez vydírání vlasu. Na ošetření jsou vhodné čistící a impregnační spreje. Vlasovou useň nikdy nekrémujte. Syté odstíny broušených usní  mohou částečně pouštět barvu. Při zvýšeném pocení, nebo při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení obuvi do jisté míry zapouštět barvu. Tomuto není možné současnou technologií výroby zabránit, takže se nejedná o výrobní vadu, která je důvodem k reklamaci

 

Lakové a povrsvené usně: Nečistoty odstraňte měkkým hadříkem za sucha nebo mokra. Povrch je nutné chránit před chemickými vlivy a promáčením a před mrazem. Nutno ošetřit speciálním prostředkem na lakované usně.

 

Plastové materiály, guma : Lze čistit hadříkem s vodou a saponátem.

 

Textilní obuv: čistěte kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, případně  čističem skvrn na textil.  Suché poté impregnovat impregnací na textil.